Czyszczenie biku - tajemnice konsultantów bankowychCzyszczenie biku to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę swojej zdolności kredytowej. Począwszy od lat dziewięćdziesiątych kiedy banki zaczęły korzystać z owego systemu aby zminimalizować zagrożenie związane z zaciąganiem kredytów mieszkaniowych przez swoich użytkowników. Gabinet Informacji Kredytowej jako układ powstał z inicjatywy Zależności Banków Polskich.

W naszym momencie każda osoba, jaka choćby stara się o otrzymanie kredytu jest weryfikowana przez analityka bankowego poprzez wprowadzenie jej danych aż do BIKu. Odbywa się to poprzez wysłanie odpowiedniego zapytania. Musimy mieć jednak świadomość, że każde zapytanie kredytowe związane jest z obniżeniem naszego scoringu czyli punktacji kredytowej (przeważnie jest to ubytek około 17 punktów). Oprócz tego znaczący oddziaływanie na nasz scoring posiadają opóźnienia w płatnościach rat kredytów, które zaciągnęliśmy. Dlatego też jeżeli rozważamy zaciągnięcie następnego zobowiązania to dobrym rozwiązaniem na poprawę naszej umiejętności kredytowej jest właśnie czyszczenie biku.

Dodatkowo warto podkreślić zjawisko, że w ostatnim okresie również coraz więcej firm chwilówkowych ma dostęp przejdz do tej strony internetowej do Biura Informacji Kredytowej. W tymże miejscu można choćby wymienić firmę Vivus, która trudni się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych. Wobec tego tak ważnym jest aby link do strony internetowej spłacać po terminie nasze zobowiązania. Wszelkie bowiem opóźnienie wpływa niedobrze na szansę otrzymania pożyczki lub pożyczki. Jeżeli również w naszym przypadku będzie znalazła miejsce sytuacja w jakiej opóźnienia w spłacie wyniosły dajmy na to kilkanaście dni to rozwiązaniem tego problemu jest czyszczenie biku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Czyszczenie biku - tajemnice konsultantów bankowych”

Leave a Reply

Gravatar